قوانین فروشندگان

قوانین فروشگاه


“ساخت فروشگاه و فروش محصول در قروه کالا کاملا رایگان میباشد اما برای سفارشاتی که از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت انجام می شود، 1 درصد به عنوان کارمزد توسط درگاه زرین پال کسر میگردد و قروه کالا هیچ مبلغی از فروشنده بابت استفاده از این خدمات دریافت نمی نماید. مبالغ پرداختی از طریق درگاه، به جهت حفظ کیفیت فروشگاه ها در خدمت رسانی به مشتریان تا تحویل کالا به مشتری، نزد قروه کالا محفوظ می باشد و در زمان 1 تا 7 روز کاری به حساب فروشنده واریز میگردد.”


هدف ما ایجاد یک محیط سالم و امن در قروه کالا است. به همین دلیل قوانین قروه کالا به عنوان یک مرجع برای همه کاربران این سایت از جمله خریدارن و فروشندگان به منظور سالم نگه داشتن این محیط برای خرید و فروش تدوین شده و لازم الاجراست. ما متعهد به حفظ محیطی امن با تلاش تک تک شما هستیم.
هر فردی درمقام مصرف کننده دارای حقوقی است که این حقوق می بایست از جانب تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات محترم شمرده شود.
این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود.
امنیت خرید و فروش و آسودگی خاطر فروشندگان از مسائل حائز اهمیت برای قروه کالا است و همواره می کوشد در این راستا فروشی آسان، امن و لذت بخشی را برای فروشندگان خود پدید آورد. قروه کالا به تمامی فروشندگان گرامی توصیه می نماید کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایند ، تا در هنگام فروش کالا دچار مشکل نگردند. کلیه اصول و قوانین قروه کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق فروشنده و مصرف کننده می باشد.

قوانین عمومی

فروشندگان کالا در استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات قروه کالا است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین قروه کالا از سوی فروشنده می باشد.
قوانین و مقررات قروه کالا همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. هر کاربر این سایت تأیید می نماید که همواره صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نموده و کلیه شرایط را پذیرفته است.

قوانین ثبت محصول

فروشندگان می توانند کالاهای خود را بدون هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان در سایت ثبت نمایند. کالا باید حتما نو و سالم باشند و از ثبت کالاهای دسته دوم و کارکرده خودداری فرمایند. در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات موثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:

1. ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل ( در صورتی که کالای شما اصل نبوده حتما در بخش مشخصات محصول بیان نمایید در غیر این صورت کالای شما اصل تلقی می گردد.)
2. فروشندگان در تبلیغ کالای خود نباید مرتکب فعل یا ترک‌ فعلی شوند که سبب مشتبه شدن و یا فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت شود.
3. فروشندگان برای فروش کالای خود تبلیغ می‌کنند نباید ‌سلامتی افراد را به خطر اندازند.
4. فروشنده باید به نحوی تبلیغ کند که مصرف کننده به طور دقیق،‌ صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا را درک کند.
5. مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا بر عهده فروشنده می باشد. ارائه سیاست های قیمت گذاری ثابت و مشخص و رقابتی حداقل برابر با قیمت کالاهای همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی ) باعث افزایش فروش کالای شما خواهد گردید.
6. ثبت کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (از جمله قیمت کالا میزان مالیات، هزینه حمل)

توجه فرمایید از فروش کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ممانعت به عمل خواهد آمد. به این جهت، قروه کالا برای رفاه حال فروشندگان، یک لیست از کالاهای ممنوعه و غیرقابل فروش بر روی قروه کالا را در اختیار شما می گذارد. توجه داشته باشید که کلیه مسئولیت ها و عواقب فروش کالای ممنوعه موجود در لیست زیر، برعهده فروشنده کالا بوده و قروه کالا مختار است که خرید این گونه کالاها را بدون هماهنگی با خریدار و یا فروشنده در هر مرحله از خرید  لغو نماید.

لیست کالاهای غیر قابل فروش در قروه کالا

ارسال کالا به خریدار

پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار، یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشگاه از طریق ایمیل ارسال خواهد شد. فروشنده میتواند با پرداخت مبلغ بیست هزار تومان اطلاع رسانی پیامکی را فعال نماید و از طریق پیام کوتاه از فروش محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد.
فروشنده می بایست حداکثر طی زمان ثبت کرده در محصول اقدام به ارسال سفارش به آدرس مشتری که در بخش فروش فروشگاه درج میگردد، نموده و برای محصولاتی که از طریق پست به سایر شهرها ارسال میگردد، کد رهگیری پستی مرسوله را در بخش سفارش محصول فروخته شده وارد نماید.
در صورت عدم ثبت کد رهگیری معتبر توسط فروشنده در موئد مقرر، فاکتور “ارسال نشده” تلقی می گردد و ممکن است هر لحظه بنا به درخواست خریدار فاکتور لغو شده و مبلغ پرداختی به خریدار استرداد یابد در این حالت  مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر احتمالی بر عهده فروشنده خواهد بود.
تحویل سالم کالا به خریدار در محل آدرس ثبت شده خریدار بخشی از تعهدات فروشنده بوده و در صورت آسیب کالا در روند ارسال مسئولیت پیگیری و رفع مشکل با فروشنده کالا خواهد بود.

نکته : فروشنده میتواند  برروی بسته ی ارسالی مشخصات کالا (مثل رنگ، سایز یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ) را درج نمایید تا در صورت مغایرت داشتن محصول با خرید ثبت شده، خریدار نیازی به باز نمودن بسته نداشته باشد.

احترام به حریم خصوصی اشخاص

لازم است در کلیه ارتباطاتی که به دلیل استفاده از خدمات قروه کالا بین خریدار و فروشنده ایجاد می گردد هویت فروشنده یا خریدار و قصد وی از ایجاد تماس به طور روشن و صریح در شروع مکالمه بیان شود. هرگونه تماسی باید به روشی معقول در وقت مناسب برقرار شود تا مانع از مزاحمت گردد.

قوانین حاکم بر فروش

فروشگاه می بایست حداقل از ساعت 10 الی 17 در تمامی روزهای کاری به جز تعطیلات رسمی کشور پاسخگوی تماس مشتریان و کارشناس قروه کالا باشند. در صورتی که فروشنده، کالای دیگری غیر از موضوع معامله‌ یا تعهد را برای خریدار ارسال نماید، کالا ارجاع داده می‌شود و هزینه ارسال و بازگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود.
در خواست دریافت هرگونه وجه از خریدار(بجز هزینه ارسال از طریق پیک) خارج از قروه کالا خلاف قوانین می باشد و در صورت مشاهده و یا گزارشی از سوی خریداران از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری می گردد.
فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می پذیرد و قروه کالا صرفا زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری بر عهده فروشنده می باشد و قروه کالا هیچ مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.
در صورت صدور فاکتور در وجه و یا بنام قروه کالا و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تایید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچ گونه مسئولیتی برعهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.
فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاهای نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگیها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به قروه کالا، یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
فروشنده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)،مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی، متعلق به اوست یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.
فروشنده مسئول به روز نگهداری موجودی و قیمت محصولاتی که در فروشگاه خود قرار داده‌اند هستند. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هر گونه تغییر در نوع بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده، در اسرع وقت کالای ثبت شده را ویرایش و به روز نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به قروه کالا و مشتری نهایی، بر عهده فروشنده می باشد.
مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد وقروه کالا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. تنها در صورت بروز هر گونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا) قروه کالا نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی قروه کالا، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
فروشندگان موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از طرف قروه کالا، از جمله مشخصات خریدار را نزد خود محرمانه نگاه دارند. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات بر عهده فروشنده می باشد.
قروه کالا پس از تایید خریدار و یا اتمام روزهای ضمانت کالا که توسط فروشنده تعیین میشود، بهای محصولات فروش رفته را (به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده، به حساب فروشنده واریز خواهد نمود.
قروه کالا در کلیه مراحل فروش کالا از لحظه انجام شدن خرید تا تسویه حساب با فروشنده ممکن است جهت انجام هماهنگی بیشتر و یا اطلاع رسانی شرایط خاص با فروشنده تماس تلفنی برقرار نماید. لازم است فروشنده در روزهای کاری  ساعات 9 الی 17 به شماره تماس ثبت شده خود در قروه کالا پاسخگویی داشته باشد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناسان فروش، قروه کالا هیچ گونه مسئولیتی در قبال متضرر شدن احتمالی فروشنده نخواهد داشت.   

ضمانت بازگشت کالا

فروشنده کالا می بایست تعداد روزهای(کاری) ضمانت بازگشت کالا را برای “انصراف از خرید” توسط خریدار بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل برای محصولات خود داشته باشد.‌ تنها هزینه تحمیلی بر خریدار هزینه ارسال و باز پس فرستادن کالا خواهد بود.
ضمانت بازگشت کالا بر اساس قوانین مندرج در صفحه شرایط بازگشت کالا خواهد بود.
لازم به ذکر است در هنگام عودت کالا توسط خریدار و پذیرش کالا توسط فروشنده ، بسته به نوع کالا و مشکل اعلام شده توسط خریدار، فروشگاه موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری نتایج تست و دریافت کالا را به قروه کالا اعلام فرمایند در غیر این صورت وجه پرداختی به خریدار باز خواهد گشت.

عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین و ارسال کالا توسط فروشنده طی 48 ساعت کاری، قروه کالا میتواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نموده و فروشنده متعهد به پرداخت جریمه خواهد بود.

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف میان خریدار و فروشنده و یا هر گونه اختلاف در رابطه با قوانین و یا در تفسیر مفاد آن ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را رفع نمایند. در صورتی که مشکل طی مذاکره بین خریدار و فروشنده مرتفع نگردد موضوع به بخش داوری قروه کالا ارجاع شده و نماینده قروه کالا در صورت لزوم با دریافت مستندات لازم از خریدار و فروشنده نسبت به بررسی موضوع اقدام نموده و نتیجه را به طرفین اعلام می نماید. لازم به ذکر است نتیجه اعلام شده  توسط نماینده قروه کالا برای خریدار و فروشنده لازم الاجراست. و قروه کالا نیز مطابق نظر نماینده داوری در صورت لزوم اقدام به واریز وجه به حساب خریدار و یا فروشنده می نماید و مسئولیت قروه کالا در زمینه حل مشکل خاتمه یافته تلقی می گردد. در این حالت در صورتی که همچنان یکی از طرفین نسبت به نتیجه اعتراض داشته باشد میبایست نسبت به پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح قانونی اقدام نماید.

نقض قوانین و خدمات

در صورت نقض قوانین قروه کالا توسط فروشنده، قروه کالا این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ادامه فعالیت فروشگاه، یا فروش کالا و یا ادامه فعالیت کاربر در سایت جلوگیری نماید.

لغو خرید توسط فروشنده
لازم است فروشنده به صورت دوره ای محصولات خود را بررسی نموده، موجودی و قیمت آنها را همواره به روز نگاه دارد. در صورتی که کالایی از فروشگاه خریداری شود و فروشنده به دلیل مغایرت قیمت و یا اتمام موجودی امکان ارسال کالا را نداشته باشد، وجه پرداختی به خریدار استرداد میگردد و فروشنده به مدت یک هفته از فروش در سایت محروم میگردد.

تاخیر در ارسال کالا
در صورتی که مدت زمان ارسال کالا توسط فروشنده بیش از زمانی که هنگام درج محصول قید نموده است طول بکشد، فروشنده به مدت سه روز از فروش محروم میشود.

ثبت کد رهگیری نامعتبر
در صورتی که فروشنده کالا اقدام به ثبت کد رهگیری نامعتبر نماید، مبلغ 15 هزار تومان به عنوان جریمه از پرداختی های فروشنده کسر میگردد.

بستن
مقایسه